fbpx

Açıklayıcı Tanıtım Videoları

Anlatmanın En Kolay Yolu
Açıklayıcı Videolar İle Ürün Ya Da Hizmetinizi Net Bir Şekilde Tanıtın!​

Müşterilerimiz İçin yaptığımız
Açıklayıcı tanıtım Videoları

Sadece işinizi anlatın. Amacınıza uygun açıklayıcı tanıtım videonuzu adım adım hazırlayalım ve size teslim edelim.​

Açıklayıcı Tanıtım
Videoları Sayesinde...

Projeden maksimum verim almanız
İçin Size neler sunuyoruz?

Şeffaf Ve Sabit Fiyat Politikası

Projene başlamadan önce tüm sürecin fiyatlandırmasını yapıp sana bildiriyoruz. Sonradan doğabilecek her şeyi şeffaf bir şekilde konuşuyoruz. Bu sayede haberdar olmadığın keyfi ve sürpriz fiyat artışları oluşması engelliyoruz.

Dinamik ve tecrübeli kadromuz

Pazarlama ve reklam ajansı tecrübemiz ile animasyon videonu amacına uygun bir şekilde kurguluyoruz. Piyasadaki en güçlü programlara hakim, yenilikleri takip eden tasarım ekibimizle de videonuzu en kaliteli ve en özenli şekilde hazırlıyoruz.

loading bar

Esnek revizyon hakkı

En önemli önceliğimiz çalıştığımız müşterilerin memnuniyeti olduğu için yaptığımız video seni tatmin edene kadar süreci devam ettiriyoruz. İçine sinmeyen bir şey kalmadığından emin oluyor ve projeyi tamamlıyoruz.

İş ortağınız gibi çalışma

Çalıştığımız markaları müşteri olarak değil iş ortağı gibi, ortaya çıkan projeleri de senin olduğu kadar kendi projemiz olarak görüyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu zihniyetle hazırlıyor ve her çalışmamızı ilk işimizdeki heyecanı koruyarak yapıyoruz.

Profesyonel Süreç yönetimi ve iletişim

En değerli şeyin insan iletişimi ve ahlaklı çalışmak olduğuna inanıyoruz. Bu işi bir ticaret olarak görmek yerine sosyal etkileşimin bir parçası olarak görüyoruz. Bu sayede süreç yönetim ve iletişimini en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz.

İstatistikler Ne Diyor?

Videolar trafiğinizi ve potansiyel müşteri elde etme oranınızı %300 artırıyor
(Marketing Sherpa)

%300

Müşterilerin %72'si ürün ya da hizmet satın almadan önce videolarını seyrediyor.
(HubSpot)

%72

Video bir web sitesindeki organik aranmayı %157 artırıyor.
(Conversion XL)

%157

İnsanların % 62’si sosyal medyada ürün ile alakalı video gördükten sonra o ürünle daha çok ilgileniyor.
(Marketing Land)

%62

Markaların % 97’si videoların, ürünlerini ve hizmetlerini daha iyi anlatmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.
(Hubspot)

%97

Açıklayıcı Tanıtım Videoları Hakkında Merak Edilenler​

Açıklayıcı tanıtım videoları, herhangi bir konuyu anlatmak ya da bir ürünü pazarlamak için en ideal yöntemlerden biridir. Eğer siz de ürününüzü ya da firmanızla ilgili hizmet ya da değinmek istediğiniz konuyu sizin yerinize anlatacak en uygun açıklayıcı tanıtım videosunu yaptırmak isterseniz Vidyoner olarak sunmuş olduğumuz 2D animasyon tanıtım videolarından yararlanabilirsiniz.  

Açıklayıcı tanıtım videoları, hem görsel hem de işitsel bir reklam ve eğitim aracıdır. Bu da izleyicinin konuyu daha iyi kavramasını sağlar. Açıklayıcı tanıtım videoları istediğiniz her konuda hazırlanabilir. Bu yüzden bu tarz videoları kullanmak oldukça kullanışlı ve pratiktir.

Ürün tanıtımı ya da benzer işleriniz için bu tarz videoları kullanmak hitap ettiğiniz kitleye ve müşterilerinize daha yenilikçi, dinamik ve estetik görünmenizi sağlar. Rakiplerinizin önüne geçerek rekabeti yenmenize ve iş dünyasında farkınızı ortaya koymanıza olanak sağlar. Bunun sebebi bu tarz animasyonlarla hazırlanmış tanıtım videolarının, sıradan ve sıkıcı görseller içeren reklamlara kıyasla çok daha ilgi çekici ve akılda kalıcı olmasıdır.

Açıklayıcı tanıtım videoları, bir ürünün pazarlanmasında ya da bir içeriğin tanıtılmasında kullanılan, genelde 2D ve 3D animasyonlar ile hazırlanan videolara denir. Bu tarz videolar oldukça kapsamlı olduğu için pek çok konu hakkında olabilir. Örneğin, bir öğretmen dersle alakalı içerikleri öğretmek ve otomasyon bir sistem kurmak için dahi bu tarz videolardan faydalanabilir. Aynı şekilde bir şirket ürün tanıtımı yaparken ya da bir konuyu anlatırken açıklayıcı tanıtım videolarını kullanarak hem zamandan tasarruf edebilir hem de klasik sunumlara alışmış potansiyel müşterilerini etkisi altına alabilir.

Tanıtım videolarını kullanmak isteyen kişiler için birbirinden farklı video çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Eğitici videolar,
  • Ürün tanıtım filmi, (iç linkleme yapılacak böyle kalması iyi)
  • Uygulama tanıtım videolarıdır. 

Bu çeşitler arasından aradığınız konsepte uygun olan açıklayıcı video tarzını istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Mesela animasyon içeren eğitici videolarla izleyicinin daha fazla ilgisini çekebilir ve içeriklerinizi, insanların dikkat sürelerinin çok az olduğu bu dijital dönemde monotonluktan kurtarabilirsiniz. Ayrıca daha akılda kalıcı olduğu için de bu tarz eğitici tanıtım videoları, sadece hareketsiz görsel veya yazı içeren videolara göre daha sık tercih edilmektedir.

Tabii ki bu tarz konularda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Mesela tanıtımını yapacağınız konu ve izleyicinin demografik yapısı bu noktalardan bazılarıdır. Eğitici tanıtım videosu hazırlanacaksa farklı, ürün tanıtım filmi hazırlanacaksa farklı şekillerde ve usullerde  yapılması gerekmektedir.

Eğitici Videolar 

Eğitici videolar, herhangi bir konuyu tanıtırken ya da anlatırken konunun seyirci tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlar ve sürekli yapılacak anlatımlardaki fiziki efor harcama gerekliliğinin önüne geçerek dijitalleşmenizin yanında sistemi otomasyona bağlamanıza da olanak tanır.

Ürün Tanıtım Filmi 

Ürün tanıtım filmleri, yeni çıkmış veya henüz piyasada tanıtılmamış ürünün etkili bir şekilde reklamını yapmayı amaçlar. Ürünü tanıtıp hakkında bilgi verir. Aynı zamanda ne işe yaradığını nasıl kullanıldığını veya hayat tarzınızda ne gibi değişimler sağlayacağını tüketiciye anlatır.

Uygulama Tanıtım Videoları 

Uygulama tanıtım videoları ile yaptığınız uygulamaları açıklayıcı videolar ile tanıtabilir ve doğru kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz videolar ile uygulamanızın nasıl çalıştığını da anlatabilirsiniz. Böylece kullanıcılar çok daha rahat ve eğlenceli bir şekilde uygulamayı nasıl kullanacaklarını öğrenebilir ve uygulama sizler de destek maliyetleri açısından yüksek tasarruf sağlayıp kolaylık edinebilirsiniz.

Son yıllarda hayatımızın pek çok alanında videolu içerikler düz ve klasik bir yazı içeriğinden daha çok kullanılır hale geldi. Eğitim merkezleri, iş yerleri, sosyal medya platformları gibi yerlerde karşımıza sık sık videoların çıktığını görebiliriz. Açıklayıcı tanıtım videoları da aynı şekilde oldukça yaygınlaştı ve insanlar bu tarz videoları farklı farklı alanlarda kullanmaya başladı. Peki, bu videoların avantajları neler?

  • Çok daha ilgi çekici ve akılda kalıcıdırlar.
  • Hedef kitlenize daha rahat ulaşmanızı sağlar.
  • Vermeye çalıştığını mesajı daha net verir.
  • Bir şeyleri öğrenmeyi ya da tanımayı ve tanıtmayı daha eğlenceli hale getirir.
  • Yenilikçi dinamik ve estetik bir reklam türü olmasıyla, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.

Yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurarak bu tarz videoların ne kadar kullanışlı olduklarını görebilirsiniz. Animasyon karakterler kullanılarak hazırlandıkları için de hem avantajlı hem de eğlenceli olduklarını söyleyebiliriz.

  • Should be Empty: